Savitarna

Šildymo sprendimai

Šilumos siurbliai oras–vanduo

Kaip veikia šilumos siurblys oras–vanduo?

Šilumos siurblys oras–vanduo susideda iš trijų pagrindinių dalių: išorinio bloko, vidaus bloko ir freono kontūro. Išorinis blokas, dar kitaip vadinamas kompresoriumi, ventiliatorių pagalba cirkuliuoja lauko orą per šilumokaitį, kuriame yra freono dujos. Cirkuliuojant orą šios dujos yra šildomos ir ima garuoti. Išgarintas freonas šilumokaityje yra suslegiamas, taip pasiekiama reikalinga temperatūra. Tuomet visa pagaminta šiluma per vidinio bloko šilumokaitį yra atiduodama į būsto uždarą vandeninę šildymo sistemą. Atšalęs ir susikondensavęs freonas nukreipiamas atgal į lauko kryptį, kur procesas prasideda iš naujo.

Kaip pasirinkti tinkamą šilumos siurblį oras–vanduo?

Renkantis šilumos siurblį oras–vanduo svarbiausia tikslingai įvertinti būsto šilumos bei karšto vandens poreikį. Pagrindiniai parametrai, įtakojantys šiuos rodmenis, yra būsto šildomas plotas, energinė klasė ir šildymo sistema. Energinė klasė nurodo būsto šiluminę varžą vienam kvadratiniam metrui, tad kartu su šildomu plotu galima nustatyti reikalingą šilumos kiekį, kad būtų palaikoma komfortabili vidaus temperatūra. Atsižvelgiant į šildymo sistemą, ar tai būtų radiatorinis, ar grindinis, ar mišrus šildymo būdas, galima įvertinti reikiamą vandens temperatūrą, kurią šilumos siurblys turės paduoti į sistemą, ir siurblį pritaikyti pagal gamintojo pateikiamus techninius parametrus.

Kiek elektros energijos suvartoja šilumos siurblys oras–vanduo?

Elektros energijos sąnaudos priklauso nuo individualių būsto sąlygų, pasirinkto įrenginio modelio bei lauko temperatūros, todėl visuomet verta pasikonsultuoti su specialistais.

Ar šilumos siurblys tinka tiek grindiniam, tiek radiatoriniam šildymui?

Taip, šiuolaikiniai šilumos siurbliai pritaikyti tiek grindų, tiek radiatorių šildymo sistemoms ir netgi mišriems sprendimams.

Kaip veikia šilumos siurblys, kai lauke ekstremalūs šalčiai?

Krentant lauko temperatūrai, šilumos kiekis, kurį galima pasisavinti, mažėja. Dėl to šilumos siurblys ima dirbti didesniu pajėgumu ir jo naudingumo koeficientas ima kristi. Vis mažėjant lauko temperatūrai,  siurblys pasiekia tašką, kuriame trūkstamą šilumos kiekį kompensuoja įjungdamas atsarginį kaitinimo elementą tam, kad užtikrintų vartotojo pasirinktą vidaus temperatūrą. Kuo lauke šalčiau, tuo daugiau elektros energijos naudoja šilumos siurblys, kad pagamintų reikiamą šilumos kiekį.

Ką daryti, jeigu užšalo išorinis blokas?

Jeigu žiemos metu užšalo išorinis blokas, nesijaudinkite – tai visiškai normalu. Esant žemai lauko temperatūrai, ant išorinio bloko susidaręs kondensatas ima stingti ir susidaro ledo sluoksnis. Davikliai,  esantys išoriniame bloke, perduoda šią informaciją vidiniam blokui ir automatiškai įsijungia atitirpimo režimas. Šis procesas gali nutikti daug kartų šaltojo sezono metu.

Ką reikia žinoti keičiant seną šildymo sprendimą į šilumos siurblį oras–vanduo?

Keičiant seną šildymo sprendimą rekomenduojama atlikti profesionalią apžiūrą, kurios metu būtų tikslingai įvertinta situacija, reikalingi darbai ir korektiškai pritaikytas šilumos siurblys. 

Koks šilumos siurblio atsipirkimo laikotarpis?

Šilumos siurblys savaime neatsiperka, kadangi pati įranga nieko negamina. Ekonominis naudingumas yra vertinamas lyginant su kitomis šildymo alternatyvomis ir atsispindi metinėse sąnaudose.

Ar šilumos siurblio oras–vanduo įrengimui galima gauti APVA paramą?

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) suteikia paramą keičiant seną kieto kuro ar dujinį katilą nauju ir gamtą tausojančiu šilumos siurbliu. Tačiau ši parama teikiama tam tikru metu. Informaciją apie APVA skelbiamas paramas rasite jų interneto svetainėje

DUK Temos

Ar žinojote, kad IGNITIS Savitarnoje galite:

  • Atsiskaityti už elektrą, dujas, šildymą, vandenį, telekomunikacijos ir kitas namų paslaugas
  • Pasirašyti sutartis
  • Sužinoti savo planą, tarifą, suvartojimo statistiką
  • Peržiūrėti mokėjimų istoriją
  • Deklaruoti skaitiklio rodmenis
  • Pasikeisti turimą elektros planą
  • Ir daug daugiau
Prisijungti
Ignitis savitarna