Efektyvus elektros vartojimas

Net ir mažas kasdienio įpročio pakeitimas gali duoti didelį rezultatą – racionaliai vartodami energijos sąnaudas galėtume sumažinti 10 % ir daugiau.

Elektros taupymo patarimai

 

Sukurkite energijos taupymo tradicijas savo įmonėje, įtraukite kolegas į taupymo procesus:

• Dalinkitės su kolegomis kasdienio energijos taupymo biure patarimais.

• Bendro naudojimo patalpose pasikabinkite informacinius plakatus, ką būtų galima padaryti, kad kartu sutaupytumėte energijos.

• Įtraukite kolegas galvojant, kaip įmonė galėtų energiją vartoti dar efektyviau.

 

Kasdienis energijos taupymas biure:

• Įsigydami naujus ar pasenusius elektrinius prietaisus pakeisdami prietaisais, kurių energijos vartojimo efektyvumo klasė aukštesnė, galite elektros energiją vartoti žymiai efektyviau ir ekonomiškiau.                                                 

• Rinkitės energiją taupančius apšvietimo sprendimus ir nesistenkite vienodai apšviesti visų patalpų.

• Kiek įmanoma labiau išnaudokite natūralią dienos šviesą - baldus išdėstykite taip, kad į darbo vietas patektų kuo daugiau dienos šviesos ir šilumos.

• Įsigykite programuojamą termostatą, kuris esamuoju metu išanalizavęs patalpų temperatūrą padės sumažinti išlaidas kondicionavimui.

• Periodiškai patikrinkite šildymo sistemą, išvalykite vedinimo ir oro kondicionavimo sistemas.

• Atlikite energetinio efektyvumo auditą savo įmonėje ir sužinokite, kokiuose procesuose prarandate daugiausiai energijos ir pinigų.

• Mažinkite dokumentų spausdinimą. Mažindami popieriaus naudojimą ir spausdinimą biure, mažinsite ir elektros energijos suvartojimą.        

• Investuokite į energijos vartojimo stebėjimo ir valdymo sistemas - jos padės nuolat stebėti elektros suvartojimą realiu laiku ir priimti optimaliausius sprendimus. 

 

Sukurkite energijos taupymo tradicijas savo šeimoje ir darbe, įtraukite visus šeimos narius ir kolegas į taupymo procesus. Inicijuokite konkursus ar apdovanojimus.

 

Taupyti yra ne tik naudinga, bet ir smagu!

Efektyvus dujų vartojimas

Efektyvus dujų vartojimas padeda ne tik tausoti gamtos išteklius, bet ir sumažinti jūsų mokamų sąskaitų už dujas dydį. Jūsų dėmesiui – patarimai, kaip sumažinti dujų vartojimą ir sutaupyti pinigų už šildymą.

Dujų taupymo patarimai

 

Pagerinkite būsto sandarumą
Šildomo būsto sandarumas – labai svarbus veiksnys. Vien pagerinus prastą šiluminę atitvarų (sienų, stogo, grindų, langų) varžą iki vidutinės, galima sutaupyti iki 40 % energijos.
 

Išsiaiškinkite, kur didžiausi šilumos nuostoliai
Tam padės termonuotraukos. Pasirūpinkite kokybiškais ir sandariais langais. Pasak specialistų, būtent per juos išeina didžiausia dalis šilumos. Nepamirškite, kad stogas, sienos ir pamatai turi būti kokybiški.
 

Nusprendę šiltinti namo sienas sužinokite sandarinimo medžiagų savybes
Pavyzdžiui, apšiltinimui naudojant poliuretano putas, pakanka 15 cm jų sluoksnio. Kartais nusprendžiama šį sluoksnį padidinti iki 30 cm, tačiau tokiu atveju itin suprastėja patalpų ventiliacija. Dėl to būste gali atsirasti drėgmės, pelėsių, o šildant drėgnas patalpas kuro sąnaudos padidėja iki 30%.

Rekuperacinė vėdinimo sistema iš patalpų ištraukia panaudotą orą ir suteikia gaivaus lauko oro bei jį pašildo, naudojant išmetamo oro šilumą. Be to, tai ekonomiškas patalpų vėdinimo būdas.
 

Išsirinkite efektyviausią dujų katilą
Prieš įsigyjant katilą svarbu atsakyti į klausimą, ko iš jo reikia: šildymo funkcijos ar ir karšto vandens paruošimo. Pagal patalpų dydį ir karšto vandens poreikį apskaičiuojamas reikiamas katilo galingumas.
Dažnai suklystama įsigyjant per didelio galingumo katilą, kuris dirba tai įsijungdamas, tai išsijungdamas. Tokiu atveju kuro sąnaudos padidėja, o katilo eksploatavimo laikas sutrumpėja. Šiuolaikiniai katilai efektyviausiai dujas naudoja neišsijungdami visą šildymo sezoną – t.y. neišsijungia veikdami nors minimaliu režimu.

Seną neefektyvų katilą pakeiskite nauju kondensaciniu katilu
Kondensacinių katilų technologija, panaudojant išmetamųjų dujų šilumą, leidžia pasiekti net 111 % efektyvumą. Turėkite omenyje, kad kondensacija efektyviausiai veikia su žemos temperatūros šildymo sistemomis, t.y. grindiniu šildymu.
 

Kartą per metus patikrinkite katilo efektyvumo lygį
Jeigu katilas nėra tinkamai sureguliuotas, jo efektyvumas krenta, sunaudojama daugiau kuro. Profilaktinę apžiūrą patartina atlikti vasaros pabaigoje. Galėsite būti ramūs, jog be šildymo neliksite tada, kai labiausiai jo prireiks. Meistro paslaugos kainuoja, tačiau tai gali padėti sunaudoti mažiau dujų.
 

Kambarius vėdinkite stipriau, bet trumpiau
Vėdindami patalpas atidarykite keletą langų, kad susidarytų skersvėjis, tačiau nelaikykite jų ilgai pravertų.
 

Jei už lango šviečia saulė, neužtraukite užuolaidų
Įsileiskite saulės spindulius, ir kambario temperatūros stulpelis šoktels keliais laipsniais aukštyn.
 

Vatsonai