8 skaitmenų kliento kodą rasite:
- sutartyje;
- savitarnoje e.ignitis.lt;
- gautoje sąskaitoje arba
- galite pasitikslinti klientų aptarnavimo kontaktais.
8 skaitmenų kliento kodą rasite:
Mokėtiną sumą galite sužinoti:
• elektros sąskaitoje, kurią rasite savo paskyroje e.ignitis.lt (plačiau čia);
• paskambinę klientų aptarnavimo telefonu +370 611 21802;
• užpildę susisiekime formą arba
• atvykę į artimiausią „Ignitis“ klientų aptarnavimo centrą.
Jei suma savitarnoje ar sąskaitoje pateikiama su minuso (-) ženklu, tai reiškia, kad turite permoką, kurią įtrauksime į kito mėnesio sąskaitą.
Su detaliu sąskaitos aprašymu (paaiškinimu) galite susipažinti čia.
Suformuotą sąskaitą:
SAVITARNOJE e.ignitis.lt galite:
Daugiau informacijos apie savitarną ir jos naudas rasite čia.
Savo paskyroje galite pridėti ir šeimos narių ir giminaičių sutartis bei už jas atsiskaityti. Tai ypač patogu, jei už paslaugas sudėtinga atskaityti vyresnio amžiaus šeimos nariams. Daugiau informacijos rasite čia.
Už elektrą galite atsiskaityti naudodamiesi šalies bankų – SEB, Swedbank, Luminor, Šiaulių banko ir Medicinos banko, taip pat Lietuvos kredito unijų elektroninės bankininkystės paslaugomis, taip pat Paysera, Viena sąskaita sistemose.
Atkreipkite dėmesį:
Kur rasti sąskaitas ir pasitikrinti mokėtiną sumą, skaitykite čia.
Elektroninė sąskaita arba kitaip e.sąskaita – tai elektroninis mokėjimo pranešimas, kuris pateikiamas paslaugų gavėjui (mokėtojui) interneto banke. Gautas e. sąskaitas galite apmokėti įprastu pervedimu arba banke užsisakyti automatinį jų apmokėjimą. Šią paslaugą ypač patogu naudoti pasirinkus atsiskaitymo pagal vidurkį būdą (daugiau informacijos rasite čia).
E. sąskaitą ir automatinį jos apmokėjimą užsisakyti galite savo banko klientų aptarnavimo padalinyje arba interneto banke. Užsisakydami paslaugą, rinkitės:
Su e. sąskaitų užsakymo ir pateikimo sąlygomis galite susipažinti čia.
Užsakius e. sąskaitų pateikimą iki einamojo mėnesio antros kalendorinės dienos, e. sąskaita už praėjusį mėnesį suvartotą elektrą interneto banke bus pateikta jau einamąjį mėnesį.
Visose įmokų surinkimo vietose Jums pakaks pateikti:
Pateikus šiuos duomenis, įmokas priimantis darbuotojas paskaičiuos mokėtiną sumą. Į ją bus įskaičiuota ir skola, permoka, jeigu jos bus, taip pat mėnesio mokestis (jei taikomas). Visą su mokėjimu susijusią aktualią informaciją matysite išduotame kvite. Išduotas įmokos priėmimo kvitas yra Jūsų mokėjimą patvirtinantis dokumentas.
Atkreipkite dėmesį – atsiskaitymo knygelė nėra mokėjimą patvirtinantis dokumentas, tai tik užrašų knygelė. Atsisakydami jos, mes kartu saugosime gamtą, neeikvodami jos išteklių. Taip pat sutaupysime energijos, kuri reikalinga knygelėms pagaminti. Jei visgi knygelė Jums reikalinga, ją galite gauti:
Atsiskaityti grynaisiais ar banko kortelėmis galite:
Elektros suvartojimo vidurkiai apskaičiuojami individualiai, įvertinus pastarųjų 12 mėnesių vartojimo istoriją. Jei vartojimo istorija yra trumpesnė nei 12 mėnesių, Jums pritaikysime suvartojimo vidurkį, paskaičiuotą pagal energijos vartojimą panašiuose namų ūkiuose.
Jei pasikeis Jūsų suvartojimo įpročiai, bet kuriuo metu deklaruokite skaitiklio rodmenis. Kitą mėnesį parengsime patikslintą sąskaitą, kurioje atsižvelgsime į Jūsų permoką (ar nepriemoką). Ateityje Jums siųsime sąskaitas su patikslintu Jūsų vartojimo vidurkiu. Rekomenduojame skaitiklio rodmenis deklaruoti bent kartą metuose (arba keičiantis energijos kainoms).
Su elektros energijos vidurkio taikymo sąlygomis galite susipažinti čia.
Paslaugą nemokamai galite užsisakyti Jums patogiu būdu:
• savitarnoje e.ignitis.lt: Pakeitimai ir užsakymai → Atsiskaityti pagal vidurkį.
• klientų aptarnavimo telefonu +370 611 21802;
• užpildę susisiekime formą;
• atvykę į artimiausią „Ignitis“ klientų aptarnavimo centrą.
Su elektros energijos vidurkio taikymo sąlygomis galite susipažinti čia.
Sąskaitas Jums pateiksime nuo mėnesio 5-tos dienos, visas sąskaitas rasite ir galėsite apmokėti savitarnos svetainėje e.ignitis.lt arba Jums įprastu būdu. Jei sąskaitos suma bus didesnė nei 8 eurai, atsiųsime Jums mokėjimo pranešimą el. paštu, trumpąja SMS žinute arba paprastu paštu.
Ar žinote, kad už elektrą galite atsiskaityti ir nesirūpindami skaitiklių deklaravimu kiekvieną mėnesį? Atsiskaityti galite paprasčiau – pagal individualų suvartojimo vidurkį.
Tai patogu, nes:
Automatinis nuskaitymas – tai bankų teikiama paslauga, kurią užsisakius Jums nebereikės kiekvieną mėnesį rūpintis sąskaitų už suvartotą elektrą apmokėjimu.
Elektroninę sąskaitą (elektroninis mokėjimo pranešimas, kuris pateikiamas paslaugų gavėjui (mokėtojui) interneto banke) ir automatinį jos apmokėjimą užsisakyti galite savo banko klientų aptarnavimo padalinyje arba interneto banke. Užsisakydami paslaugą, rinkitės:
Svarbu: atlikę aukščiau išvardintus žingsnius, automatinį e. sąskaitų apmokėjimą reikės aktyvuoti papildomai (tai atlikti padės Jūsų bankas).
Su elektroninių sąskaitų užsakymo ir pateikimo sąlygomis galite susipažinti čia.
Užsakius elektroninių sąskaitų pateikimą iki einamojo mėnesio 2 kalendorinės dienos, elektroninė sąskaita už praėjusį mėnesį suvartotą elektrą interneto banke bus pateikta jau einamąjį mėnesį.
Mokestis už bendrąsias reikmes automatiškai įtraukiamas į mokėtiną sumą, kurią galite sužinoti savitarnoje e.ignitis.lt ar įmokos priėmimo vietoje. Mokestis už sausio mėnesio bendrąsias reikmes bus įtrauktas į kovo mėnesio mokėtiną sumą, už vasarį – į balandžio ir taip toliau.
Svarbu žinoti: jei manote, kad už elektrą bendrosioms namo reikmėms Jums priskaičiuota per daug, šiuo klausimu Jums padės Jūsų namą administruojanti bendrovė.
Pažymą apie atsiskaitymą už elektrą galite užsisakyti:
Jei planuojate kurį laiką nevartoti elektros (pavyzdžiui, pasibaigus sezonui sodo namelyje), praneškite mums apie tai užsisakydami laikiną elektros nevartojimą:
Užsisakius laikiną elektros nevartojimą, kiekvieną mėnesį Jums reikės sumokėti:
Parengtą sutartį galėsite:
Gavę Jūsų prašymą sutartį parengsime per 5 darbo dienas.
Sutarties sudarymo ir administravimo mokesčiai netaikomi.
Prisijungti prie elektros energijos tinklo Jums padės bendrovė Energijos skirstymo operatorius (ESO). Plačiau apie prijungimo procesą galite sužinoti ESO svetainėje www.eso.lt arba šioje videoinstrukcijoje.
Norėdami prisijungti prie elektros energijos tinklo, pateikite paraišką:
Sutarčiai pasirašyti (sudaryti) pateikite prašymą ir šiuos dokumentus:
Jums gali prireikti šių dokumentų:
Sutartį sudarykite Jums patogiu būdu:
Jei prašyme sudaryti sutartį nurodysite savo el. pašto adresą, informaciją apie parengtą sutartį Jums atsiųsime nurodytu el. paštu, o parengtą sutartį įkelsime į Jūsų paskyrą savitarnoje e.ignitis.lt. Jei el. pašto neturite – sutartį Jums atsiųsime paprastu paštu.
Įsigiję butą ar namą iš varžytinių, pateikite prašymą sudaryti sutartį ir su tuo susijusius dokumentus.
Pateikiant prašymą reikalingi šie dokumentai:
Kaip sudaryti visuomeninio tiekimo sutartį, skaitykite čia.
Svarbu: jei objekte nėra nutrauktas elektros energijos tiekimas ir nebus pateiktas rodmenų suderinimo aktas arba iškeldinimo protokolas, ankstesnė sutartis bus nutraukta po 15 kalendorinių dienų. Jei per 15 kalendorinių dienų laikotarpį buvęs savininkas nepateiks dokumentais pagrįsto prieštaravimo dėl sutarties nutraukimo, sutartį sudarysime Jūsų vardu.
Norėdami tapti mūsų klientu, turite:
Ką daryti, norint įsivesti elektrą?
Kaip sudaryti visuomeninio tiekimo sutartį?
Jei nežinote, kuriam liberalizavimo etapui priklauso Jūsų objektas, pasitikrinti galima e.ignitis.lt.
Norint nutraukti visuomeninio tiekimo sutartį papildomai jokių veiksmų atlikti nereikia. Sudarius sutartį su nepriklausomu elektros energijos tiekėju visuomeninio tiekimo sutartis automatiškai nustos galioti, kai tik apmokėsite paskutinę visuomeninio tiekimo sąskaitą bei įvykdysite kitus įsipareigojimus, jei tokie buvo.
Sutartį nutraukti gali objekto savininkas, nuomininkas arba objekto savininko įgaliotas asmuo.
Jei pardavėte būstą, pateikite:
Jei nutraukėte nuomos sutartį, pateikite:
Reikiamus dokumentus ir prašymą pateikite Jums patogiu būdu:
Elektros energijos sutartis yra neterminuota ir ją nutraukiant nėra taikomi papildomi mokesčiai.
Būtina atkreipti dėmesį:
Jei norite demontuoti elektros energijos įvadą, dėl tiekimo nutraukimo Jums reikia pateikti šiuos dokumentus:
Reikiamus dokumentus ir prašymą pateikite Jums patogiu būdu:
Svarbu: pateikdami prašymą elektros įvado demontavimui, formoje pažymėkite pasirinkimą „Elektros įvado demontavimas objekte“. Demontavimo darbus atliks ESO.
Jei norite laikinai nuimti skaitiklį ir nenutraukti sutarties (pavyzdžiui, vykdote namo rekonstrukciją, griaunate namą ar kita), kreipkitės į operatorių (ESO) telefonu 1852.
Sutartį pasirašyti (sudaryti) gali objekto savininkas, nuomininkas arba objekto savininko įgaliotas asmuo.
Jei paveldėjote butą ar namą, sudarykite visuomeninio tiekimo sutartį savo vardu. Pateikite prašymą ir dokumentus.
Jei paveldėjimo dokumentai dar tvarkomi, už paslaugas galite atsiskaityti buvusio savininko (esamu) Kliento kodu. Jį rasite:
Turėdami nekilnojamojo turto Registrų centro išrašo kopiją ar paveldėjimo teisę patvirtinantį liudijimą, galite sudaryti visuomeninio tiekimo sutartį. Kaip tai padaryti, skaitykite čia.
Pardavę objektą, nutraukite visuomeninio tiekimo elektros energijos sutartį. Pateikite prašymą ir dokumentus – visą aktualią informaciją rasite temoje „Kaip nutraukti sutartį ir elektros energijos tiekimą?“.
Pažymą apie atsiskaitymą už elektros energiją galite užsisakyti:
Siūlome keturis elektros energijos tarifų planus. Išsamiai apie kiekvieną iš jų galite pasiskaityti paspaudę ant nuorodų žemiau:
Trumpos rekomendacijos pasirenkat palankiausią tarifo planą:
Rekomenduojame pasiskaičiuoti sau palankiausią tarifo planą. Tai galite padaryti:
Koks šiuo metu Jums taikomas tarifo planas, galite sužinoti:
Energetikos ministerijos sprendimu, nuo 2021-01-01 nuolaida visuomeninei elektros energijos kainai Ignalinos r., Zarasų r., Visagino sav. gyventojams nebetaikoma.
Pagal Lietuvos Respublikos kompensacijų nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11-13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos, bei jų šeimoms įstatymą, už elektros energiją numatoma kompensacija. Dėl kompensacijų reikia kreiptis į savivaldybių administracijų socialinės paramos skyrius.
Skolą galite sumokėti:
Jeigu skolą sumokėjote paskutinę įspėjime nurodytą dieną
Būtinai sulaukiame visų įmokų ir tik tuomet priimame sprendimą dėl atjungimo.
Sumokėkite elektros atjungimo–prijungimo mokestį į UAB „Ignitis" sąskaitą LT32 7044 0901 0157 5253, SEB bankas.
Elektros energijos tiekimo atjungimo-prijungimo būdai ir taikomi mokesčiai su PVM:
Mokesčiai gali keistis ir priklauso nuo ESO teikiamų paslaugų įkainių.
Ar turite skolų ar permokų galite sužinoti:
Permokėtą sumą galime užskaityti Jūsų ateities elektros sąskaitoms padengti. Tokiu atveju Jums nieko daryti nereikia, permoka automatiškai persikels į sekantį mėnesį.
Jei norite permokėtą sumą:
pateikite šią prašymo formą ir pridėkite mokėjimą patvirtinantį dokumentą Jums patogiu būdu:
Gavę teisingai pateiktą prašymą, įmoką į Jūsų nurodytą banko sąskaitą grąžinsime per 5 darbo dienas.
Skola už elektrą gali susidaryti, kai:
Skolos mokėjimą galite atidėti:
Kad skolos mokėjimo terminas būtų pratęstas, reikia sumokėti 30 proc. skolos pirminio įnašo.
Susitarti dėl skolos atidėjimo gali tik objekto savininkas ar savininko įgaliotas asmuo. Jei objektas priklauso savivaldybei – nuomininkas.
Sudaryti žodinį skolos susitarimą arba susitarti dėl skolos grąžinimo grafiko galima:
Jei norite sudaryti skolos atidėjimo grafiką, kartu su prašymu pateikite šiuos dokumentus:
Skolos mokėjimo terminas atidedamas tik įvertinus, ar neturite priteistų ir perduotų skolų antstoliams ir kiek kartų per pastaruosius 12 mėnesių Jūsų skola buvo atidėta. Atsižvelgiant į situaciją, gali būti vertinami ir kiti kriterijai.
Nesilaikant skolos atidėjimo terminų, susitarimai gali būti panaikinti. Dėl skolos gali būti nutrauktas elektros tiekimas.
Jei Jums atjungtas elektros tiekimas, dėl jo atnaujinimo susisiekite:
Mūsų konsultantai informuos apie skolos dydį, atjungimo–prijungimo mokestį, skolos išieškojimo išlaidas bei kaip reikiamus mokesčius susimokėti (plačiau čia).
Dėl susidariusios skolos už elektrą informuojame turimais kontaktais. Dėl šios priežasties prašome atnaujinti savo kontaktinę informaciją, jeigu ji pasikeičia:
Tais atvejais, kai nepavyksta susitarti dėl skolos sumokėjimo, kreipiamės į skolų išieškojimo bendrovę arba teismą. Nesumokėjus skolos, elektros energijos tiekimas nutraukiamas apie tai įspėjus prieš 15 kalendorinių dienų. Apmokėjus visą skolą, skolos administravimo išlaidas, išjungimo, įjungimo išlaidas, elektros tiekimas atstatomas per 2 darbo dienas.
Svarbu:
Suvartotą elektros energijos kiekį turite mums pateikti / deklaruoti ne vėliau kaip iki einamojo mėnesio paskutinės dienos. Tai ypač svarbu atlikti keičiantis kainoms, kad už paslaugas atsiskaitytumėte teisinga kaina.
Elektros skaitiklio rodmenis galite deklaruoti Jums patogiu būdu:
Kaip teisingai deklaruoti elektros skaitiklio rodmenis rasite čia.
Kiekvieną mėnesį deklaruoti elektros skaitiklių rodmenis Jums nepatogu? Tuomet už paslaugas atsiskaitykite pagal individualų suvartojimo vidurkį – daugiau informacijos apie šį atsiskaitymo būdą rasite čia.
Svarbu žinoti:
Ką būtina žinoti elektros energijos vartotojui?
Elektra ir vanduo
Vanduo kelia pavojų elektros prietaisams ir įrenginiams. Saugokitės, kad elektros laidai ir kištukiniai lizdai ar patys elektros prietaisai negautų drėgmės.
Kai elektrinis arbatinukas yra įjungtas, nepilkite ir neišpilkite iš jo vandens.
Skalbimo mašina nesinaudokite kieme, pirtyje ir vonios kambaryje, kur šalia yra vandentiekio vamzdžių ar šlapios grindys.
Ežero, baseino ar kito telkinio vanduo yra laidus elektros srovei, tad venkite maudynių per audrą.
Žaibą traukia metalas ir aukštos medžių viršūnės. Per audrą niekada nesislėpkite po aukštu pavieniui augančiu medžiu.
Elektra ir metalai
Vienu metu nelieskite įjungtų elektros prietaisų, įjungiamųjų laidų, jungiklių ir vandentiekio, kanalizacijos, šildymo ar kitų sistemų metalinių vamzdžių.
Laidynę, elektros krosnelę ir kitus elektra šildomus prietaisus statykite tik ant karščiams atsparių paviršių: metalinio, porcelianinio, bet ne medinio paviršiaus ar arti užsidegančių daiktų.
Norėdami papildomai sušildyti patalpą, nenaudokite savos gamybos elektra kaitinamų prietaisų. Visus naudojamus šildytuvus reikia prijungti ir eksploatuoti griežtai laikantis instrukcijų.
Metaliniai daiktai gerai praleidžia elektros srovę, nekiškite jų į kištukų lizdus.
Elektros prietaisų valymas
Prieš įjungdami elektros prietaisą, visuomet įsitikinkite, kad jis yra švarus, nes dulkės, skysčiai ir kiti patekę nešvarumai gali ne tik sugadinti prietaisą, bet ir sukelti gaisro pavojų.
Maisto gamybos prietaisus nuvalykite nuo likusių riebalų, ypač sujungimo vietose.
Valydami elektros prietaisus, apžiūrėkite, ar nėra dingusių dangtelių, sulūžusių detalių, sutrūkinėjusių ar neuždengtų laidų.
Šviestuvų priežiūra
Jeigu šviestuvuose perdegė elektros lemputė, vietoje jos nesukite didesnio galingumo lemputės nei nurodyta šviestuvo instrukcijoje. Galingesnė lemputė skleidžia daugiau šilumos, todėl gali išlydyti ar netgi uždegti šviestuvo korpusą ar šalia esančias medžiagas.
Keisdami elektros lemputę, laikykite ją už stiklinės kolbos ir neprisilieskite prie metalinio jos korpuso.
Elektrinio šviestuvo nestatykite šalia kitų lengvai užsidegančių daiktų, nedenkite popieriumi ar audiniu, valydami šviestuvus – išjunkite juos.
Kištukiniai lizdai ir elektros laidai
Jei naudojant prietaisą ima kilti dūmai ar žiežirbos, pasigirsta neįprasti garsai ar jaučiamas svilėsių kvapas, įrenginį reikia kuo skubiau išjungti.
Jeigu elektros laido izoliacija buvo pažeista, neužtenka šios vietos apvynioti izoliacine juostele, kuri gali nuslinkti. Visus elektros instaliacijos darbus, elektros jungiklio performatavimą, elektros prietaisų taisymą, elektros laidų tiesimą ar taisymą patikėkite specialistams, gerai išmanantiems saugumo reikalavimus.
Jei namuose yra mažų vaikų, rekomenduojama apsaugoti kištukinius lizdus specialiomis apsaugomis.
Siaučiant gamtos stichijoms: audroms, liūtims, pūgoms, potvyniams, išjunkite nebūtinus elektros prietaisus.
Kaip elgtis gamtoje
Nekasinėkite grunto neįsitikinę, kad po žeme nėra elektros linijų, kurias galite pažeisti ir patirti traumas, nudegimus ar kitus pažeidimus elektros srove. Informaciją apie elektros linijas, esančias po žeme, suteikia tinklų operatoriai.
Siaučiant gamtos stichijoms: audroms, žaibams, liūtims, draudžiama žvejoti su įrankiais, pagamintais anglies pagrindu.
Pirmoji pagalba nukentėjus nuo elektros
Įvykus elektros šokui, pirmiausiai apsaugokite save ir netoliese esančius žmones nuo galimybės patirti daugiau elektros šokų.
Nesilieskite prie žmogaus, kuris ką tik nukentėjo. Jo kūnu dar gali tekėti elektra.
Atitraukti nukentėjusįjį galima viena ranka, stovint ant sausos lentos ar sausų rūbų. Rankas apsaugokite sausomis pirštinėmis ar sausu drabužiu. Temti nukentėjusį patartina laikant už drabužio, neliečiant kūno.
Jei įmanoma, išjunkite elektros prietaisą ir išjunkite elektros srovę, bet tik tuo atveju, jeigu nėra grėsmės nukentėti.
Svarbu kuo greičiau iškviesti greitąją pagalbą telefonu 112. Jeigu mokate suteikti pirmąją pagalbą, pradėkite gelbėti nukentėjusįjį, kai tik jis nebebus veikiamas elektros srovės.
Daugiau informacijos apie poveikį aplinkai, susidariusį dėl elektros energijos gamybos galite rasti:
Iš praėjusiais kalendoriniais metais UAB „Ignitis“ patiektos elektros energijos 23,52 proc. sudarė žalioji elektros energija. Ši informacija atskleidžiama įsigyjant kilmės garantijų sertifikatus. Likusi patiektos elektros energijos dalis buvo nupirkta elektros biržoje ir jos kilmė nėra žinoma.
Informacija apie UAB „Ignitis“ patiektą žaliąją energiją praėjusiais metais: