Laisva elektros energijos rinka: kokia nauda Lietuvos žmogui?

Ar žinote, kad privatūs elektros energijos klientai gali pasirinkti elektros energijos tiekėją? Anksčiau šiems vartotojams elektros energijos kainas reguliavo valstybė. Nuosekliai atsisakant visuomeninio elektros energijos tiekimo, kuriama konkurencija grįsta elektros energijos rinka, kai nepriklausomi tiekėjai aktyviai konkuruoja tarpusavyje, o klientai gali rinktis geriausiai jų elektros energijos vartojimo poreikius atitinkančius pasiūlymus. Tai, neabejotinai, reiškia naudą kiekvienam, nes prie kliento poreikių taikysis visi nepriklausomi elektros tiekėjai, tarp kurių būsime ir mes –„Ignitis“. Čia sužinosite viską apie elektros energijos rinkos liberalizavimą.

Laisvė rinktis

Iki laisvos elektros energijos rinkos liko TIK:

dienos
val.
min.
sek.

Nepraleiskite svarbių įvykių ir gaukite visas naujienas pirmi!

Sutinku gauti informaciją ir pasiūlymus susijusius su elektros rinkos liberalizavimu. Plačiau

Kaip veikia laisva elektros energijos rinka?

Elektros energijos kelias nuo gamybos iki jūsų namų.

schemapng

 

 

Laisvos elektros energijos rinkos nauda kiekvienam

Laisvė rinktis geriausią! Galėsite rinktis nepriklausomą elektros energijos tiekėją taip pat, kaip renkatės mobiliojo ryšio operatorių, draudimą ar sporto klubą. Palyginsite elektros energiją parduodančių įmonių pasiūlymus ir išsirinksite geriausią.

 
savings_image

Laisvė keisti

Galėsite bet kada pakeisti savo elektros energijos tiekėją, jei gausite geresnį pasiūlymą, jei netenkins pasirinkto tiekėjo paslaugų kokybė ar aptarnavimas.

Plačiau

choice_image

Tiekėjų konkurencija

Tiekėjai varžysis tarpusavyje, o dėl jų konkurencijos laimėsite jūs – galėsite rinktis iš įvairių jums siūlomų elektros energijos tiekimo planų.

Plačiau

options_image

Paslaugos pagal poreikius

Galėsite pasirinkti tokį vartojimo planą ir kainodarą, kurie geriausiai atitiks jūsų elektros vartojimo įpročius.

Plačiau

Registruokitės ir gaukite naujausias žinias apie elektros rinkos liberalizavimą bei su tuo susijusius pasiūlymus 

Sutinku gauti informaciją ir pasiūlymus susijusius su elektros rinkos liberalizavimu. Plačiau

Ignitis palaiko elektros energijos rinkos liberalizavimą, nes tai naudinga Lietuvai ir jos žmonėms

1.6 mln.

Tiek privačių elektros energijos klientų iki 2023 m. turės pasirinkti nepriklausomą elektros energijos tiekėją savo namams.

Iki šiol privatiems elektros energijos klientams tiekiamos elektros energijos kainą tvirtindavo valstybė. Atėjo laikas pokyčiams, nes likome vieni iš paskutinių visoje Europoje, vis dar negalintys pirkti elektros energijos taip, kaip perkame, pavyzdžiui, mobiliojo ryšio ar bet kokias kitas paslaugas, iš kelių pasiūlymų pasirinkdami mums tinkamiausią.  Liberalizuotoje elektros energijos rinkoje nepriklausomi tiekėjai varžosi tarpusavyje, o vartotojai gali rinktis. Įmonės laisvai konkuruoja siūlydamos tiek įvairesnes paslaugas, tiek vartotojo poreikius labiausiai atitinkančius planus, tad naudą junta kiekvienas.

Elektros energijos įsigijimo kaina ir jos tiekimas galutinėje elektros kainoje sudaro apie 48% ir ši kainos dalis valstybės nebus reguliuojama. Toliau liks reguliuojamos kitos sudedamosios galutinės elektros kainos dalys – elektros energijos persiuntimas (energijos perdavimas, skirstymas) bei kitos su tuo susijusios  paslaugos.

Pereidama į atvirą ir konkurencijos pagrindais veikiančią elektros energijos rinką, kurioje elektros energijos tiekimo paslaugas teiktų tik nepriklausomi elektros energijos tiekėjai, Lietuva taip pat įgyvendina ES įsipareigojimus. Pažymėtina, kad Estija elektros energijos tiekimo rinką visiškai liberalizavo 2013 m., Latvija – 2015 m., Švedija – 1996 m., Suomija – 1997 m.  Lietuvoje elektros energijos rinka visiškai liberalizuota bus 2023 m.

Elektros rinkos liberalizavimo kelias

Laisva elektros energijos rinka bus kuriama trimis etapais iki 2023 m., kai kiekvienas privatus namų ūkio klientams privalės pasirinkti jo pageidaujamą elektros energijos tiekėją ir su juo sudaryti elektros energijos pirkimo-pardavimo ir persiuntimo paslaugos teikimo sutartį. Atkreipiame dėmesį, kad tokiu pačiu principu sudaryti sutartis galėsite ir su UAB „Ignitis“.

2020 06 01

Startas

Įsigalioja LR Seimo priimti Elektros energetikos įstatymo pakeitimai, įtvirtinantys elektros energijos rinkos liberalizavimą.

2020 09 01 - 2020 12 31

Pirmasis etapas. Suvartojantys ne mažiau kaip 5000 kWh per metus.

Pirmajame liberalizavimo etape, 2020 m. liepos mėnesį, pranešimo iš visuomeninio elektros energijos tiekėjo sulauks daugiausiai elektros energijos suvartojantys privatūs elektros energijos klientai, taip pat privatūs elektros energijos klientai, kurių objektai prijungti prie vidutinės įtampos elektros tinklų.

Svarbu suskubti ir nepriklausomą tiekėją pasirinkti iki 2020 12 10 dienos - kitaip vartotojas automatiškai pateks į valstybės garantuojamą, tačiau brangesnį, elektros tiekimą.

2021 09 01 - 2021 12 31

Antrasis etapas. Suvartojantys ne mažiau kaip 1000 kWh per metus.

2021 m. vasarą laiškų sulauks ir antroji vartotojų grupė - tie, kurie elektros energiją vartoja vidutiniškai. Iki 2021 12 10 jie taip pat turės pasirinkti savo nepriklausomą elektros energijos tiekėją.
Nepasirinkus nepriklausomo tiekėjo, vartotojai automatiškai pateks į valstybės garantuojamą, brangesnį elektros tiekimą.

2022 09 01 - 2022 12 31

Trečiasis etapas. Suvartojantys mažiau nei 1000 kWh per metus.

Paskutiniajame etape informacijos sulauks mažiausiai elektros energijos vartojantys Lietuvos gyventojai. Kaip ir praeituose etapuose, jie turės galimybę sulaukti nepriklausomų tiekėjų pasiūlymų, o iki 2022 12 10 privalės pasirinkti. Nepasirinkus nepriklausomo tiekėjo, vartotojai automatiškai pateks į valstybės garantuojamą, brangesnį, elektros tiekimą.

2023 01 01

Laisva elektros energijos rinka Lietuvoje.

Prasidėjus 2023 metams, nebelieka visuomeninio elektros tiekėjo.

Vartotojams elektros energiją tiekia jų pasirinkti nepriklausomi tiekėjai.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kokią liberalizuotos elektros rinkos naudą pajus elektros vartotojai?

Elektros vartotojai galės palyginti įvairių elektros energiją parduodančių įmonių pasiūlymus ir išsirinkti jų poreikius geriausiai atspindintį elektros energijos tiekimo planą. Įmonės varžysis tarpusavyje, todėl visi gausime ne tik aukštesnės kokybės paslaugas, bet ir įvairius kainų pasirinkimus ir paslaugų įvairovę.

Kokie numatomi liberalizavimo etapai?

I etapas - nuo 2021 01 01 visuomeninio tiekimo atsisakoma buitiniams vartotojams, kurie objekte (laikotarpiu nuo 2019 06 01 iki 2020 05 31) suvartojo ne mažiau kaip 5000 kWh/metus, taip pat prie vidutinės įtampos tinklų prijungtiems vartotojams (išskyrus bendrijas ir socialiai pažeidžiamus vartotojus).  

II etapas - nuo 2022 01 01 visuomeninio tiekimo atsisakoma buitiniams vartotojams, kurie objekte (laikotarpiu nuo 2020 m. birželio 1 d. iki 2021 m. gegužės 31 d.) suvartojo ne mažiau kaip 1000 kWh/metus (išskyrus bendrijas ir socialiai pažeidžiamus vartotojus).

III etapas - nuo 2023 01 01 visuomeninio tiekimo atsisakoma visiems vartotojams, įskaitant bendrijas ir socialiai pažeidžiamus vartotojus.

Ar Jūs – UAB „Ignitis“, esate nepriklausomas elektros energijos tiekėjas ir taip pat konkuruosite su kitais tiekėjais?

Taip, UAB „Ignitis“ taip pat yra vienas iš nepriklausomų tiekėjų veikiančių rinkoje ir tieks elektrą privatiems klientams kaip nepriklausomas tiekėjas.

Iki kada turiu pasirinkti nepriklausomą elektros energijos teikėją?

Jei patenkate į I etapą , nepriklausomą tiekėją Jums reikia pasirinkti iki šių metų (2020 m.) gruodžio 10 dienos. Pavėlavus ir pasirinkus nepriklausomą tiekėją vėliau nei 2020 12 10 diena, pvz. 2020 12 11, nepriklausomas tiekėjas elektrą Jums pradės tiekti nuo 2021 02 01 (laikotarpiu nuo 2021 01 01 iki 2021 02 01 Jums būtų užtikrintas garantinis elektros energijos tiekimas, t. y. elektrą Jums tiektų ESO).

Pasitikrinkite į kurį elektros energijos rinkos liberalizavimo etapą patenkate

Įveskite per mėnesį suvartojamos elektros energijos kiekį ar išleidžiamą pinigų sumą

Patenkate į trečiąjį el. energijos rinkos liberalizavimo etapą. Rinktis tiekėją būsite kviečiami iki 2022 m. gruodžio 10 d.

Patenkate į antrąjį el. energijos rinkos liberalizavimo etapą. Rinktis tiekėją būsite kviečiami iki 2021 m. gruodžio 10 d.

Patenkate į pirmąjį el. energijos rinkos liberalizavimo etapą. Rinktis tiekėją būsite kviečiami iki 2020 m. gruodžio 10 d.

Registruokitės ir gaukite naujausias žinias apie elektros rinkos liberalizavimą bei su tuo susijusius pasiūlymus. Pateikti skaičiavimai yra preliminarūs ir gali kisti pasikeitus elektros energijos sunaudojimui.

Registruokitės ir gaukite naujausias žinias apie elektros rinkos liberalizavimą bei su tuo susijusius pasiūlymus. Pateikti skaičiavimai yra preliminarūs ir gali kisti pasikeitus elektros energijos sunaudojimui.

Registruokitės ir gaukite naujausias žinias apie elektros rinkos liberalizavimą bei su tuo susijusius pasiūlymus. Pateikti skaičiavimai yra preliminarūs ir gali kisti pasikeitus elektros energijos sunaudojimui.

Pasirinkimas
Noriu gauti pasiūlymus ir naujienas el. paštu arba telefonu. Plačiau