„Ignitis ON“ pristatė greičiausią elektromobilių įkrovimo stotelę Baltijos šalyse

2020 m. birželio 01 d.
ignitison

Jau nuo šio pirmadienio elektromobilių vairuotojai Vilniuje savo transporto priemones galės įkrauti greičiausiai Baltijos šalyse. Sostinės širdyje esančioje Vokiečių gatvėje pradėjo veikti pirmoji „Ignitis ON“ tinklo itin greito elektromobilių įkrovimo stotelė. Pastaroji yra galingiausia ir greičiausia Lietuvoje – 100 km nuvažiuoti reikalingą energijos kiekį joje galima įkrauti vos per 3 minutes.

Naujosios įkrovimo stotelės pastoviai tiekiama galia siekia 320 kW. Priklausomai nuo elektromobilio modelio, tai leidžia įkrauti iki 80 proc. jo baterijos per maždaug 20 minučių.

Iki šiol galingiausia, 160 kW galios, itin greito įkrovimo stotelė regione buvo instaliuota Estijos sostinėje Taline.

„Elektromobilių populiarėjimas yra greitėjantis procesas, tai vis akivaizdžiau matome ir Lietuvoje. Vilnius jau kurį laiką turi vieną didžiausią ir greičiausių įkrovimo stotelių tinklų regione, o su šiandien pradėjusia veikti itin greito įkrovimo stotele ir dar smarkiau aplenkė kaimyninių šalių miestus.

Naujos „Ignitis ON“ greito ir itin greito įkrovimo stotelės iki šių metų pabaigos taip pat turėtų atsirasti ir kituose miestuose. Tikimės, kad ilgainiui šios stotelės taps naujos kartos įkrovimo standartu visoje šalyje“,  –  sako sumanių energetikos sprendimų bendrovės „Ignitis“ generalinis direktorius Darius Montvila.

Naujoje itin greito įkrovimo stotelėje vienu metu galės būti kraunami du elektromobiliai. Stotelėje esančios CHAdeMO ir CCS įkrovimo jungtys tinka visiems Europos šalių rinkoms pagamintiems elektromobilių modeliams. Ši itin greito įkrovimo stotelė gali įkrauti ne tik 400V baterijas turinčius įprastus elektromobilius, tačiau ir naujos kartos elektromobilius su 800V baterija, kurie rinkoje pasirodys artimiausiu metu.

Naudojant CHAdeMO jungtį, elektromobilis bus įkraunamas maksimalia 50 kW galia. Jeigu elektromobilis bus įkraunamas per CCS jungtį, tuomet įkrovos galia gali pasiekti net 320 kW.

Naujoje stotelėje elektromobiliai bus įkraunami tik žalia elektros energija, kuri pagaminta iš Lietuvos atsinaujinančių energijos išteklių. Tai reiškia, kad kiekvienas „Ignitis ON“ tinkle pakrauto elektromobilio nuvažiuotas kilometras bus su nuline teršalų emisija.

Šiuo metu „Ignitis ON“ yra vienas didžiausių elektromobilių įkrovimo stotelių tinklų Lietuvoje, turintis 186 įkrovimo taškus 77 stotelėse. Planuojama, kad 2020 m. tinklą papildys dar apie 30 naujų įkrovimo stotelių.

Nuo tinklo atidarymo pradžios praėjusių metų spalį, iš viso stotelėse atlikta 22 tūkst. įkrovimo sesijų.

Visas artimiausias tinklo stoteles vartotojai gali surasti naudodamiesi „Ignitis ON“ mobiliąja programėle, kurioje pateikiama ir visa kita jiems aktuali informacija: pradedant maršrutais iki įkrovimo stotelių, baigiant jose taikomais įkainiais, užimtumu bei naudojamomis įkrovimo jungtimis.