„Ignitis“: laisvoje elektros rinkoje didžiausiu laimėtoju tampa vartotojas

2020 m. gegužės 19 d.
„Ignitis“: laisvoje elektros rinkoje didžiausiu laimėtoju tampa vartotojas

Jau nuo šių metų rugsėjo apie 95 tūkst. buitinių elektros vartotojų Lietuvoje privalės pasirinkti pageidaujamą elektros energijos tiekėją. Didžiausią naudą šis pokytis atneš patiems vartotojams, kurie turėtų sulaukti vis daugiau jų poreikius atitinkančių pasiūlymų iš skirtingų rinkos žaidėjų. Nepriklausomo elektros tiekėjo paslaugą privatiems klientams pristatys ir bendrovė „Ignitis“, šiuo metu esanti visuomeniniu elektros energijos tiekėju.

Laisvos elektros energijos rinka Lietuvoje, kai kiekvienas buitinis vartotojas privalės pasirinkti elektros energijos tiekėją, bus kuriama trimis etapais iki 2023 m. Įsigaliojus Elektros energetikos įstatymo pakeitimams, startuos pirmasis etapas, kurio metu naujas sutartis su elektros tiekėjais pasirašys tie gyventojai, kurie per metus suvartoja 5000 kWh ir daugiau elektros energijos. Pasirinkti elektros tiekėją šiai vartotojų grupei reikės iki gruodžio 10 d. Nuo 2022 m. nepriklausomus tiekėjus turės būti pasirinkę nuo 5000 iki 1000 kWh suvartojantys vartotojai, o nuo 2023 m. – visi likusieji. Iš viso šalyje šiuo metu yra apie 1,6 mln. buitinių elektros vartotojų.

„Konkurencijai atvertoje elektros tiekimo rinkoje svarbiausiu tampa kokybės ir kainos santykis. Tai, neabejotinai, reiškia naudą kiekvienam klientui, nes prie pastarojo poreikių taikysis ir „Ignitis“, ir kiti nepriklausomi elektros tiekėjai. Taip, kaip šiuo metu individualizuotus pasiūlymus vartotojams teikia mobiliojo ryšio operatoriai ar draudimo bendrovės, artimiausiais metais pradės elgtis ir elektros tiekėjai.

Pastarieji klientui siūlys sudaryti elektros tiekimo sutartį būtent su juo, suteikdami papildomas naudas – ar tai būtų elektromobilių įkrovimo nuolaidų kortelė, ar planšetė, į kurią klientas gaus rekomendacijas kaip optimizuoti suvartojamos elektros išlaidas“, – sako „Ignitis“ generalinis direktorius Darius Montvila.

Nors liberalizuota elektros tiekimo rinka buitiniams vartotojams įsigalios nuo 2021 m., verslo klientai laisvai rinktis elektros tiekėją gali jau nuo 2007 m. Patirtį, sukauptą konkuruojant nepriklausomų elektros tiekėjų verslo objektams rinkoje, „Ignitis“ planuoja sėkmingai pritaikyti ir siūlydamas palankias sąlygas ir specializuotus pasiūlymus privatiems klientams. Tai reiškia, kad „Ignitis“ visuomeninio tiekėjo paslaugomis patenkinti privatūs klientai galės pasirinkti ir bendrovės siūlomas nepriklausomo elektros tiekimo paslaugas.

„Ne vienerius metus esanti galimybė verslui laisvai pasirinkti elektros tiekėją įrodė, kad iš to laimi elektros vartotojai pasirinkdami jiems geriausiai tinkamą sprendimą. Ir toliau užtikrinsime kokybišką klientų aptarnavimą bei siūlysime naujus ir patogius sprendimus tiek verslo, tiek buitiniams vartotojams. Siekiame, kad visiems klientams „Ignitis“ išliktu vienu atsakymu į visus energetikos paslaugų sektoriaus klausimus nuo elektros bute iki saulės elektrinių, elektromobilių įkrovimo, energetinių sąnaudų taupymo ir dar daugelio naujų sprendimų“, – pažymi D.Montvila.

„Ignitis“ yra didžiausias elektros ir dujų tiekėjas Lietuvoje, teikiantis visas svarbiausias energetikos paslaugas daugiau kaip 1,6 mln. mūsų šalies gyventojų ir apie 14 tūkst. įmonių. Bendrovė savo veiklą tiesiogiai arba per dukterines bendroves šiuo metu vykdo ir Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje bei Suomijoje.