Savitarna

Apšvietimo sprendimai

ESCO modelis

ESCO (angl. Energy Service Company) modelis – tai alternatyva savarankiškam apšvietimo modernizavimo projekto finansavimui, kai ESCO paslaugos teikėjas investuoja į priemones, padedančias gerinti užsakovo pastato energinį efektyvumą, o didžiąją dalį investicijoms skirtų lėšų atgauna iš per sutarties galiojimo laikotarpį sutaupytų elektros energijos kaštų. Pastato valdytojas moka tik už energetinę paslaugą, todėl jam nereikia rūpintis nei projekto finansavimu, nei įgyvendinimu. Modelio esmė – pasiekti kuo didesnį energijos sutaupymo efektą įmonėje ir modernizuoti apšvietimo sistemą bei pagerinti darbuotojų darbo sąlygas. Elektros ir dujų tiekėjo „Ignitis“ duomenimis, ESCO modelį taikantis verslas vidutiniškai sutaupo apie 30-50 proc. elektros energijos.

 

1

ESCO energetinio efektyvumo paslaugą „Ignitis“ teikia jau nuo 2016 m. Šiandien įmonė yra įgyvendinusi daugiau nei 60 ESCO projektų Lietuvoje ir Latvijoje. Apšvietimo modernizavimo paslauga teikiama ir miestams, medicinos įstaigoms, savivaldybių įmonėms ir kt. Artimiausi planai – ESCO energetinio efektyvumo paslaugos modelio taikymas ne tik apšvietimo gerinimui, bet ir šildymo bei vėdinimo (ŠVOK), reaktyvinės galios kompensavimo sistemoms ir pramonės procesų optimizavimui.

3

Pasibaigus projektui, moderni LED apšvietimo sistema tampa kliento nuosavybe ir jis gali toliau  naudotis energijos sutaupymo sprendimais.

UAB „Ignitis“ (ESCO paslaugos teikėjas) prisiima visą su projekto įgyvendinimu susijusią riziką, organizuoja projektavimo, įrangos parinkimo, pristatymo ir montavimo darbus, suteikia ilgalaikes garantijas bei užtikrina sklandų įdiegtos įrangos veikimą.

Jums nereikia turėti sukauptų lėšų investicijoms vykdyti, galima įgyvendinti projektą iš karto!

 

Gaukite pasiūlymą